Gümrükleme Şirketleri

Gümrükleme Şirketleri

Ülkelerin, yabancı ülkelerle yaptıkları dış ticaretlerin tümü gümrükleme işlemlerinin faaliyet alanına girmektedir. Kozmetik ürünler, cam ürünleri, teknolojik ürünler, sanayi ürünleri, ev eşyaları, tekstil ürünleri, giyim eşyaları gibi saymakla bitiremeyeceğimiz ve insanların kullanımı için üretilmiş sayısız ürün gümrük faaliyetlerine konu olmaktadır. Gerek gümrük bölgesindeki limanlardan gerekse karayolu ya da hava yolu ile ülke sınırları içerisine geçirilen, ülke sınırları dışına çıkarılan sayısız ürün, yasalara uygun şekilde işlem görmektedir. Gümrük bölgesinde yapılan tüm işlemler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin belirlediği kanunlar çerçevesinde titizlikle yürütülmektedir. Tüm bu bahsettiklerimiz doğrultusunda hizmet sunmayı kendisine misyon edinen gümrükleme şirketleri de usul ve esaslara uyumlu şekilde hareket ediyorlar. Farklı alanlarda hizmet sunan gümrükleme şirketleri, gümrük işlemleri esnasında gerekli izin ve belgeleri alarak Gümrük Mevzuatına uygun hizmet verirler.

Danışmanlık ve destek hizmeti ile birlikte ithalat ve ihracat hizmetleri de sunan gümrükleme şirketleri, giriş çıkış işlemlerinin takibini, bilgilendirmesini yapabilmektedir. Bunların yanı sıra transit ve aktarma işlemleri ile ilgili lojistik hizmeti de vermektedir. Kimi gümrükleme şirketleri sigorta şirketleri ile iş ortaklığı yaparak hizmet kalitesini arttırarak hizmet sunmayı hedeflemiştir. Her şirketin kuruluş amacına yönelik verdiği hizmetlerde farklılık meydana gelebilir. Bu doğrultuda yurtiçi ve yurt dışı ticaretlerde farklı alanlarda öne çıkmış birçok gümrükleme şirketi vardır. Müşteriler, gümrükleme ihtiyaçlarına binaen şirketlerle anlaşarak hizmet elde edebilir. Gerek irtibat numaraları ile iletişime geçerek gerekse ofisleri ziyaret ederek yol haritasını çizilebilir.

Gümrük işlemelerinin farklı alanlarında hizmet veren birçok gümrükleme şirketlerinin yanında, destek ve danışmanlık hizmeti imkanı sunan firmalar da bulunmaktadır. Hem gümrükleme şekli ile hem de ürünün kalite ve niteliği ile ilgili sigorta ihtiyaçlarına da cevap veren gümrükleme şirketleri, yasalara uygun usul ve esaslar çerçevesinde hareket etmektedir. Bu bağlamda yapılan denetimler titizlikle yürütülmekte ve kanun dışı hiçbir faaliyete izin verilmemektedir. Gümrükleme şirketlerinden faydalanmak istiyorsanız irtibat numaraları ile iletişime geçerek hizmetin niteliği ve içeriği hakkında şirket çalışanlarını bilgilendirmeniz ve yönlendirmeniz yeterli olacaktır.