Gümrükleme Şirketleri

Firmaların ticari faaliyetleri sırasında gerçekleştirdikleri ithalat ya da ihracat işlemlerinde gerekli olan mevzuat içeriğine ait belgelerin ve gerekli olan uygulamaların tamamının sorunsuz olarak tamamlanması gerekir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ve tüm içeriklerin mevzuatta uygun olarak tamamlanması uygulaması içinde müşterinin de menfaatini koruyan işlem gören gümrükleme şirketleri aslında bir anlamda danışmanlık görevini de üstelenmektedirler.

Gerçekleştirilecek olan işlem hacminin tamamının sorunsuz olarak ve planlanan zaman içinde tamamlanmasının yanı sıra kusursuz olarak teslim alma ya da teslim etme gibi işlemlerin takibinde gümrükleme şirketleri görev üstlenir.

Yapılacak olan ithalat ya da ihracat işleminin yanı sıra serbest bölge gümrük içeriklerinde de müşteri firma için gerekli izinlerin alınması uygulaması içinde görev üstlenmekte gümrükleme firmalarının iş görev alanları içine girer.

İthalat Anlamında Yapılan İşlemlerde Gümrükleme Firmalarının Görevi

İthalat ile ilgili olarak gerçekleşen işlemler de eşyaların sorunsuz olarak geçiş yaptığının ve hasarsız olarak teslim alındığının bilinmesi en az evraklar ve izinler kadar önemlidir. Müşterinin talebinde olan bu ürün ya da malların tamamının hasarsız ve kusursuz olarak teslim alınmasının yanında gerekli olan tüm ticari hukuk kurallarının dış ticaret ayağında da size hizmet sunan gene gümrükleme firmalarıdır. Bu gümrükleme firmaları arasında yer almakta olan Ercan Gümrükleme firmamızdan tüm gerekli desteği alabilir ve her türlü gümrükleme danışmanlık hizmetini de edinebilirsiniz.

İhracat Anlamında Yapılan İşlemlerde Gümrükleme Firmalarının Görevi

İhracatı yapılacak olan eşya ya da malların kusursuz olarak teslimatı ve evraklarında tamamının teminin yapılmasının yanı sıra tüm iç işlemler ve dış işlemler ile ilgili olarak izinlerin alınmasında da gümrükleme firmaları size destek olur. Danışmalık hizmetini üstlenmekte olan Ercan Gümrükleme firmamız aynı zamanda sizlere tüm ihracat işlemlerinin yanı sıra serbest bölgeye yapılan gümrükleme işlemlerinde de size destek olur. Serbest bölge olarak bilinen ticari faaliyet yerlerinde de gerekli olan izinlerin alınması ve evrak takibinin yapılmasında da gümrükleme şirketlerinden alacağınız destek ile daha doğru ve daha güvenli bir işleme yer açmanın avantajını yaşayarak şirket itibarınızı da korursunuz.