İstanbul Sanayi Odası 70. Kuruluş Yılını Kutladı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), kuruluşunun 70.yılını düzenlediği Gala Gecesi ile kutladı.

Düzenlenen 70.Yıl Gala Gecesi; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Hasan Büyükdede ile Fatih Kacır ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz'un da katılımıyla gerçekleşti.

Gala gecesinde İSO'nun kuruluşundan bu yana üyelikleri süren 12 sanayi kuruluşuna plaket verildi.

Gecede ayrıca 20 yıl ve üzerinde İSO meclis üyeliği yapmış olan sanayicilere de İSO ve Türk sanayisine hizmetlerinden ötürü plaket takdim edildi.

Gala Gecesi'nin açılışında konuşan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO'nun 1952 yılında 750 öncü sanayicinin attığı ulvi adımla başlayan yolculuğunun sürekli artan başarı ve ilerlemelerle bu sene 70'inci yılına kavuştuğunu vurguladı.

İSO'nun başından itibaren bir aile, bir ekip ruhuyla hareket ederek geçen 70 yılda Türkiye'nin en güçlü ve köklü kurumu olmanın yanı sıra marka değeri ve güvenilirliği yüksek bir kurum haline geldiğinin altını çizen Bahçıvan;

“Türkiye'nin üretim hayatını ve ekonomisini geliştirerek, milletimizin refahını artırarak, ülkemizin gelişmiş ülkeler liginde yer almasını sağlamak da biz sanayicileri var ediyor, bugünlere getiriyor. Sanayicilik bir aşk, sanayicilik bir tutku, sanayicilik bir emek, sanayicilik bir hayat tarzı, sanayicilik millet sevgisi ile eşdeğerdir bizim için. Bu hisleri, duyguları yaşam biçimi haline getirmek hiç kolay değil. Bunu başarabilmek sabırlı olmayı, ısrar etmeyi, hatta bazen kavga etmeyi, kimi zaman en sevdiklerinizi bile karşınıza almayı gerektirebilir. Bunların her biri, sanki zoru çözmek, başarıya ulaşmak için önünüze konan bariyerler. İSO da bu tutkuların, bu felsefenin, bu hayat çizgisinin bir simgesi, bir markası, bir bileşeni… Ve nihayet bütün bu kavramların, en usta öğreticilerden öğrenildiği bir Sanayi Okulu. 70. Yılını kutlayan Odamızı kuran, Türk sanayine büyük hizmetleri geçmiş, bütün sanayici büyüklerimizi yöneticilerimizi, çalışanlarımızı bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Hayatta olanlara da mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi.