Gümrük Müşavirliği Firmaları

Gümrük Müşavirliği Firmaları

Devletlerin birbirleri ile olan ticaret, ithalat veya ihracat ilişkilerinden doğan gümrükleme işlemleri belli yasalar ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Gerek yabancı ülkelerde gerekse bizim ülkemizde bu işlemleri yürütecek olan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı kurumlar ve birimler hizmet vermektedir. Bu bağlamda giriş çıkışların daha güvenli, denetimli yapılmasını sağlamak amacı ile sınır noktalarında ve kritik geçiş güzergahlarında gümrük daireleri faaliyet halindedir. Ülkemizin kara yolu sınırları, kara suları ve hava sahası gümrük bölgesi içine dahildir. Geniş kapsamlı taşımacılıklarda ya da farklı ürünlerin sınırlardan geçişini kolaylaştırmak amaçlı müşterilere minimum düzeyde zaman kaybını ve en az maliyetli hizmet sunmayı hedefleyen gümrük müşavirliği firmaları, günümüzde yaygın bir şekilde oluşumlarını tamamlamıştır.

İş hacimlerini karşılamak ve verilen taahhütleri yerine getirebilmek için geniş donanıma sahip gümrük müşavirliği firmaları, ekip ve ekipmanları ile taşımacılık, lojistik, depolama gibi hizmetleri de müşterilere sunmaktadır. Bugün İstanbul gibi oldukça stratejik bir coğrafi bölgede bulunan şehrimizde birçok sayıda gümrükleme firmalarını bulmak mümkün. Deniz yolu ile taşımacılık sektöründe de farklı nitelik ve kalitede saklama koşullarını da sağlayan bu firmalar, ürünlerin hassasiyetine göre donanımlarını hazır bulundurmaktadır.

Gümrük müşavirlerinin bilgi donanımından ve tecrübesinden faydalanarak kusursuz işlem görmeyi ve yapılacak olan gümrükleme işlemlerini gerçekleştirirken söz konusu meydana gelen ihtilafları da hızlı bir şekilde çözmeyi hedefleyen gümrük müşavirliği firmaları alınması gerekli izin veya ruhsat gibi belgeleri de yasalara uygun bir şekilde halletmektedir. Meydana gelmesi sadece bir ihtimal olan kaza, afet gibi istenmeyen durumlara karşı sigorta şirketleri ile anlaşmalı olan bu firmalar, somut donanımları ile gümrükleme işlemlerinde aracılık yapmaktadır. Hem hukuk bilgisi ile Gümrük Kanununa uygun şekilde faaliyet gören yönetici ve çalışanlar, amacına hizmet etmekte ve müşterilerin memnuniyetini sağlayarak ciddi bir çalışma sergilemektedir. Bu bağlamda yıllardır edindiği tecrübe ile adını markalaştıran gürmüş müşavirliği firmaları bulunmaktadır. ticarete konu ürünlerin niteliğine göre alt yapısı hazırlanan ekipmanlar, en hızlı ve güvenilir şekilde taşımacılı gerçekleştirmeye hizmet etmektedir.