Firma olarak yurtdışında bir pazarda ürün satışı yapmak istiyorsanız, deneyimli ve işinde uzman bir gümrük müşaviri ile çalışmak son derece önemlidir. Bu konuda Ercan Gümrükleme deneyimli kadrosu ve işinde uzman çalışma arkadaşları ile en doğru hizmeti sağlamaktadır.

İhracat Gümrük İşlemleri Nasıl Yapılır

İhracat yapmak isteyen bir firma iseniz, önce ihraç edeceğiniz mallar, sınıflarına ve bağlı olduğu bölgeye göre bu işte gerekli olan ihracatçı birlikleri genel sekreterliğine üye olmanız gerekmektedir. Sonrasında da yetkili gümrük müşavirliği kişilerine noterden vekâlet verebilirsiniz. Bu konuda Ercan Gümrükleme sizin adınıza tüm gümrük ihracat uygulama ve işlemlerini kolay bir şekilde yürütüyor.

İhracatçı Olmak İçin Gerekli Olan İşlemler

Genel olarak ihracatçı olabilmek için bir firmanın vergi numarasına sahip olması aynı zamanda gerçek ya da tüzel kişi olması gerekmektedir. Bunu dışında İhraç edecek olduğunuz ürün çeşidine göre ilgili ihracatçı birliğine üye olunması da şarttır.

Bu kapsamda ihracat yönetmeliğine bağlı olarak 5. maddede yer alan İhracat işleminin başlayabilmesi için ihracatçıların, İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğine onaylatmış oldukları gümrük beyannamesini, ihracatın yapılacak olduğu gümrük idaresi müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Bu işlemler firma tarafından yapılacağı gibi bu alanda yetkili olan gümrük müşavirliği ile de yapabilir. Bu durumda gümrük mevzuatı ya da gümrük ihracat uygulamaları çok geniş ve ayrıntılı olduğundan yanlış yapma oranı da çok yüksektir. Bu konuda yanlış vergilendirme ya da cezai yaptırım olmaması adına Ercan Gümrükleme bünyesinde yer alan alanında uzman ve de deneyimli gümrük müşavirleri ile çalışmak gerekir.

Gümrük İhracat İşlemlerinin Süreçleri

Gümrük ve de oda birlik kayıtlarının tüm süreçleri Ercan Gümrükleme tarafından yapılmaktadır. Hem zaman olarak hem de maliyet olarak bu işlemlerin yapılması firmaya çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Ercan Gümrük müşavirliği, gümrük beyannamesinin tescili aşamalarında da size en uygun şekilde danışmanlık yapıyor. Bu kapsamda gümrük işlemleri Ercan Gümrükleme tarafından yapılırken; firma dış ticaret müsteşarlığı işlemlerinde yönelebilir ya da yurtdışındaki müşterileri ile ticari anlaşmalar yapabilir.

Ticari Anlaşma Süreçlerinde Gümrükçünün Rolü

Genel olarak ticari anlaşmalarda gerekli olan tüm belgeler ile ilgili olarak da Ercan gümrük müşavirliği danışmanlık hizmetleri sağlıyor. Bu süreçte Ercan Gümrükleme, hangi belgelerin düzenlenmesi gerektiği, izlenecek prosedürler, doğacak vergi ya da harçlar ile alakalı olarak hazırlıklar yapıyor.

Yapılacak olan ihracat ihracatçının hangi ürün sınıflandırması ile yapılacak ise; bu süreç Ercan Gümrükleme tarafından ilerlemektedir. Bu kapsamda gümrük beyannamesi ve yurt dışı dolaşım belgesi hazırlanmaktadır. Aynı zamanda gerekli olan menşei, sağlık sertifikası ya da başka sertifikalarda Ercan Gümrükleme tarafından hazırlanmaktadır.

Gümrük İhracat İşlemleri

Ercan Gümrükleme gümrük müşavirliği hizmetlerinde, yurt dışına yapılacak olan ticari faaliyetlerde çok önemli bir yere sahiptir. Bu konuda ihracat işlemlerinin sorunsuz olarak ilerlemesi adına ihracat işlemlerinin gümrük işlemleri de dahil olmak üzere, bütün bu süreçte profesyonel destek sağlar. Bu kapsamda gümrük mevzuatı da çok fazla karışık ve pek çok alanın da birbirine girmiş olduğu bir yapıdadır.

İhraç edilecek olan ürünün yanlış sınıflandırılması ay da bir belgenin eksik hazırlaması bütün emeklerin boşa gitmesini ve cezai yaptırımın ortaya çıkmasını sağlar. Bu kapsamda Ercan Gümrükleme işlemleri son derece gerekli ve önemli bir yere sahiptir. Ercan gümrükleme ilgili gümrük işlemlerini eksiksiz ve tam olarak hazırlamakta ve ihracat işlemini başarılı bir şekilde tamamlamaktadır.

Gümrük Müşavirliğinin İhracat İşlemlerindeki Rolü

Ercan gümrük müşavirliği, gümrük kanununa bağlı olarak, kurulmuş, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca belgelendirilmiş bir meslek grubuna sahiptir. Bu durumda çok güvenilir ve yetkili bir kuruluş olarak karşımıza çıkar.

Bunun sonucunda da ihracat işlemleri ve sonra gümrük işlemleri basamaklarında hem firmanın hem de ülkemizin imajını en iyi şekilde korumaktadır. Aynı zamanda firma ve ülke yararları kapsamında da ihracat sürecini en iyi biçimde yönetmektedir.

Genel olarak iş süreçlerinin tesisi ve dış ticaret işlemlerinin yasalara uygun ve de emredilen tüm uygulamalar ile gerçekleştirilmesi, Ercan gümrük müşavirliği hedeflerinin en başında gelir. Gümrük işlemleri ve de gümrük idaresine yapılacak olan tüm başvurular kapsamında yurt dışında faaliyet yapan firma profesyonel bir şekilde danışmanlık hizmeti alır.

Gümrük Müşavirlik Hizmet Özellikleri

Genel olarak yurt dışına ticari faaliyette bulunacak olan firmaların bu aşamada ihracat işlemine bağlı olarak alması gereken bir takım gümrük işlemleri hizmetleri yer almaktadır. Bu işlemler çok önemli ve de ihmale de gelmeyen faktörler olmaktadır.

Buna bağlı olarak da işlemlerinizin problemsiz ve de hızlı bir şekilde ilerlemesi adına yetkili ve de profesyonel bir şekilde hizmet sağlayan Ercan gümrük müşavirliği ile çalışmak son derece önemlidir. Bu bağlamda Ercan Gümrükleme yetki belgesine sahip son derece profesyonel işler yapan özelliktedir.

Aynı zamanda ihraç yapılacak olan eşyanın gümrük işlemlerinin en doğru şekilde işlemlerinin yapılıp, sevk edilmesi sağlamaktadır. Çalışma süreçlerinizde Ercan gümrük müşavirliği; güvenilir, ve deneyimli hizmetler sunarak, gümrük mevzuatlarına hakim bir profil çizerek en iyi hizmeti sağlamaktadır.

Gelişmeleri çok yakından takip etmesi yeni bir yönetmelik olması halinde anında haber alması gibi özellikleri de doğru yönlendirmeye sahip bir gümrük müşaviri olduğunu kanıtıdır.

İhracat İşlemlerinin Gümrük Aşamaları

Genel olarak bakıldığı zaman, ihraç edilecek olan eşya ile alakalı olarak ön fizibilite çalışması yapılır. Ve sonra sırası ile:

Ercan Gümrükleme eşyanın ihraç yapılacak olan ülke kanunlarına göre belge düzenleme işlemlerini gerçekleştirir.

Ülke şartlarına bağlı olarak ihracat yapılacak olan ülkenin konsolosluk onay ve de takip işlemlerimi yapar.

Eşyanın çeşidine bağlı olarak ilgili ihracatçı birliklerinin tüm işlemlerini gerçekleştirir.

Eşya ile alakalı olan G.T.İ.P. yani eşya kodu tespitini yapar.

Ercan Gümrükleme tarafından yapılan belge ve sertifikalar; vesaikler kapsamında, müşterilerin talimatlarına uygun bir şekilde bankaya ya da alıcıya ulaştırılır.

Vergi ödemeleri ya da fon ödemeleri ihracat işlemleri sırasında yapılmaktadır.

İhraç edilecek olan eşyanın gümrük beyannamesi düzenlenir ve operasyon işlemi tamamlanır.

İhracat İşlemleri Son Aşamaları

Genel olarak ihracat işlemlerinde beyanname düzenlenmesi sonrasında, işlem tamamlanmış gibi görünse de sonrasında devam eden bazı süreçler de bulunmaktadır. Bu kapsamda Ercan Gümrükleme;

  • Taşımayı yapacak olan araç ile ilgili olarak gümrük işlemlerinin takibine devam eder.
  • Vesaikleri nakliye firmasına tam ve doğru bir şekilde teslim eder.
  • Geçici ihracat işlemleri ve süreleri takip eder.
  • Evrak teslim formu ve tüm evrakların müşteriye teslimini gerçekleştirir.
  • Gümrük çıkış beyannamesini kapatır ve çıkış beyannamesinin, ihracatçı nüshasıyla KDV nüshasını işlem sonrasında firmaya teslim eder.

Gümrük İşlemlerinde Kaliteli Hizmet

İhracat gümrük işlemlerinin tüm süreçlerinde hem doğru hem de eksiksiz evrak hazırlama işlemleri ile Ercan Gümrükleme eksiksiz bir hizmet sergiler. Aynı zamanda bu süreç boyunca firma ile koordineli çalışır ve ihtiyaç duyulan evrak ya da sertifikalar ile ilgili tüm işlemleri doğru bir şekilde yerine getirir.

Ercan Gümrükleme maliyet ya da imaj açısından çalışılması gereken en doğru gümrükleme firması olmaktadır. Tüm ihracat işlemlerinde en doğru hizmet anlayışı ve en doğru evrak hazırlama süreçleri ile ortaya son derece başarılı ve eksiksiz bir gümrük hizmeti çıkarmaktadır.

İletişim Formu
Tüm soru, görüş ve önerileriniz için biz buradayız. Hemen bize ulaşmak için formu doldurup gönder butonuna tıklayın.