Sanayi sicil belgesi, 6948 sayılı sanayi sicil kanunun 1. maddesinde tanımı yapılmış olan imalat sanayi, taç ocakçılığı, madencilik, su ve haz istihsali sektörlerinde bizzat faaliyet gösteren, sanayi ürünü mal imalatı yapan işletmelerin Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerinden aldıkları belgeye verilen isimdir. Sanayi sicil belgesi için Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerine müracaat edilmesi yeterlidir.

Sanayi Sicil Belgesinin Gümrük Beyanları

Sanayi sicil belgesinin gümrük beyanları ise Gümrükler Genel Müdürlüğü, ‘’Sanayi Sicil Belgesinin Gümrük Beyanları’’ hakkında bir yazı paylaştığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu yazıda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca düzenlenen ve kâğıt ortamında gümrük beyanname ekine eklenen ‘’Sanayi Sicil Belgesi’’ için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı arasında bir web-servis entegrasyonu sağlanarak Sanayi Sicil Belgesi’nin gümrük beyanname ekinde elektronik şekilde beyan edilebilmesini mümkün kılmıştır.  Bu sayede sanayi sicil belgesi gümrük beyanını rahatlıkla bildirebilme imkânı doğmuştur.

Gümrük İşlemlerinde Ercan Gümrükleme Güvencesi

Sanayi sicil belgesi gümrük beyannamesini almak için bir gümrük müşaviri ile çalışmak doğru adım olacaktır. Gümrük müşavirleri, sizin adınıza her türlü gümrük illerini büyük bir özenle takip ederek bu görevlerin sorumluluğunu kendi üzerine alan kişilerdir. Müşteriler adına ödenmesi gereken vergileri belirlemekte görevli olan gümrük müşaviri, sanayi sicil belgesi gümrük beyanı işlemlerini de sizin adınıza halleder. Gümrük müşavirleri, bir ülkenin kendine ait gümrükleme işlemlerini yasal olarak yöneten son derece profesyonel kişilerdir. Bu kişiler bir ülkede gümrüğe giren ve çıkan tüm ürünlerin, eşya ve malların ticaretinin yasal koşullarını yerine getirmesini sağlayan, gümrük vergilerinin ödenmesini ve diğer gümrük işlemlerinin yürütülmesini inceleyen kişidir.

Sizin adınıza sanayi sicil belgesinin gümrük beyanı işlerini yürütmesi için alanında uzman, profesyonel bir gümrük müşaviriyle çalışabilirsiniz. Bu her bakımdan ayrıcalıklı hizmet alabilme fırsatını yakalamanızı sağlar.

İthalat ve ihracat yapan firmalar için işlemlerin en doğru, hızlı ve şeffaf biçimde ilerlemesi çok önemlidir. Gümrükleme ve lojistik işlemlerinde dikkate alınmayan bazı hatalar, işletmelerin çok ciddi şekilde maddi kayıplarla karşı karşıya kalmasına neden olabilir. Bu nedenle gümrük işlemleri sırasında risk ve hata ihtimalini minimum seviyeye indirmek, dış ticarette kar oranını artırabilmek için etkin rol oynamaktadır. Özellikle gümrükleme işlemlerinde doğru firmayla çalışılmadığında, gümrük müşavirinin kişisel hataları pek çok kayıp yaşanmasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek sizin elinizdedir.

Bu anlamda Ercan Gümrükleme, aradığınız üst düzey kalitede hizmeti bulabileceğiniz son derece profesyonel bir firmadır. Uzun yıllardan beri bu sektörde hizmet vermeye devam eden Ercan Gümrükleme, kısa süre içerisinde rakiplerini geride bırakmayı başarmıştır.

Dış ticaret yaparken mevzuatı bilmemek, kişisel çalıştığınızda pek çok sorunla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden bu mevzuatları sizin adınıza en iyi şekilde analiz eden Ercan Gümrükleme deneyimine güvenebilirsiniz.

Doğru ve deneyimli bir gümrükleme firması, profesyonel çalışmalar sürdürdüğünden mevzuatla alakalı herhangi bir sorunla karşılaşmanızın önüne geçerken, olası sorunları çok daha kolay bir şekilde aşmanızı sağlar. Firmamız için öncelikli olan daima müşteri memnuniyetini kazanmaktır. Bu yüzden sizin ihracat ve ithalatta istek ve beklentilerinizi en doğru şekilde tespit eden firmamız, bu ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet verirken her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eder.

Dış ticarette yapılan en önemli hatalardan biri lojistik firması seçerken özenli davranmamaktır. Deneyimsiz, işinde özverili olmayan firmaların yapmış olduğu bir takım hatalar çok ciddi maliyetlere sebep olmakla kalmaz, malların ithalat ve ihracatı sırasında ortaya çıkan bu sorunlar ve gecikmeler, firmaların itibar anlamında da zarar etmesine neden olur.

Gümrükleme işlemlerini hallederken lojistik firması seçimi yapmadan önce deneyimli ve alanında uzman bir ekibe sahip olan Ercan Gümrükleme güvencesine mutlaka bir şans vermelisiniz.  Gümrükleme, dış ticaretin çok önemli bir operasyonel alanından sadece biridir. Bu süreçte gümrükleme işlemlerinin tamamlanması için firmanın pek çok belgeyi doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmesi şarttır. Eksik ve hatalı belge sunmak, ,ithalat ve ihracat süreçlerinin uzamasına neden olur. Sanayi sicil belgesinin gümrük beyanı da bu belgeler arasında yer alır. Birçok firma her yıl hatalı ve eksik belge sunmaktan kaynaklı pek çok zarara uğramaya devam etmektedir.

Belgeleriniz eksiksiz ve doğru olduğunda gümrükleme işlemi de hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledilir. Bu sebeple bir gümrükleme firmasıyla çalışmanız ve bu firmanın aradığınız kalite düzeyine sahip olması çok önemlidir. Ercan Gümrükleme, nitelikli hizmet anlayışının güvenli ekip desteğiyle sizinle buluşmasını sağlayan çok doğru bir seçimdir. Ercan Gümrükleme ülkemizde yer alan yönetmelikleri en uygun şekilde talep ederek eksik ve hatalı alanları henüz gümrük işlemleri aktif şekilde başlamadan değiştirmenizi sağlayarak avantaj kazanmanızı sağlar.

Güvenilir, donanımlı ve her bakımdan gerekli bilgi ve desteği alabileceğiniz Ercan Gümrükleme’nin uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesini bizzat deneyimlemek için web sitemizde yer alan iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Ercan Gümrükleme, kalitenin gümrükleme alanında tek adresi olmaya devam ediyor.

İletişim Formu
Tüm soru, görüş ve önerileriniz için biz buradayız. Hemen bize ulaşmak için formu doldurup gönder butonuna tıklayın.