Havayolu konşimentosu, en açık ifadeyle havayolu taşımacılık sözleşmesi demektir. Uluslararası ticaret faaliyetlerinin yürütülmesi sırasında yapılan yasal geçerliliği bulunan sözleşmelere uyum koşulu esas alınmaktadır.

Hava ya da havayolu konşimentosu awb olarak ifade edilen sözleşme, mal mülkiyeti değil, sadece taşıma sorumluluğudur. Konşimento, gönderici ve taşıyıcı arasında düzenlenen bir sözleşmedir. Havayolu konşimentosu yaparak malın güvenliği sağlanmakta ve hizmet kalitesinden faydalanılabilmektedir.

Havayolu Konşimentosu (awb) Ne Demek?

Havayolu konşimentosu, İngilizce AWB yani Air Waybill sözcüğünün Türkçe karşılığı, uluslararası havayolu taşıma senedi olarak tanımlanmaktadır. Havayolu işletmeleri arasında yapılan havayolu taşıma belgesi, sadece malın nakliye işlemlerini kapsamaktadır. Mal üzerinde hiçbir hak vermemektedir. Taşıma işletmesinin görevi malı teslim aldığı adresten yeni adrese teslim etmektedir.

Havayolu Konşimentosu (Awb) Nedir?

Havayolu taşımacılığı, bütün nakliye işlemlerine göre yüksek maliyetlidir. Havayolu konşimentosu olarak ifade edilen sözleşme taşıma şirketine mal üzerinde hiçbir hak vermez. Havayolu taşımacılığı firması, sadece taşımak ve eksiksiz teslim etmekle yükümlüdür. AWB, havayolu taşımacılığı hakkında bilgi almak isteyenler 7/24 Ercan Gümrükleme sitesini ziyaret edebilmektedir.

Her türlü gümrükleme, taşıma ve teslimat konularında doğru bilgiye ulaşılabilmektedir. Yapılan sözleşme gereği taşıyıcı tarafından teslim alınan mallar tam zamanında teslim edilmektedir. Uluslararası ticaret firmalarının yükümlü olduğu havayolu konşimentosu her iki taraf için de güven kaynağıdır.

Havayolu Konşimentosu Özellikleri

Havayolu konşimentosu awb, sözleşmesi, taşıyıcıya mal üzerinde hak vermemektedir. Malın bir noktadan başka bir noktaya güvenle taşınma sorumluluğu vermektedir. Gümrük için beyan edilen malın türü, hacmi ve ağırlığı baz alınarak AWB sözleşmesi yapılmaktadır. Konşimento, malın cinsi ve ölçülerine göre düzenlenmektedir. Alınan makbuz ya da konşimento senedi taşıma koşullarını kapsamaktadır.

Havayolu taşımacılığı adından anlaşılacağı gibi uçakla yapılan taşıma işlemidir. Havayolu konşimentosu uluslararası ticaretle uğraşan firmalar arasında yürütülen işlemlerin genel adıdır. Havayolu taşımacılığının en belirgin özelliği güven kaynağı olmasıdır. Konşimento konusu mallar genellikle yüksek maliyetli değerli ürünler olduğundan sözleşme büyük önem taşımaktadır.

Bulunduğunuz yerden iletişim kurarak bilgi alınarak konşimento yapılabilmektedir. E-Ticaret yöntemlerinin en büyük önem taşıyan adımlarından biri de havayolu konşimentosudur. Konşimento konusu mal-ürün biligleri, ağırlık ve cins gibi özellikleri mutlaka bildirilmelidir. Konşimento yapabilmesi için firmanın uluslararası yasal taşımacılık ve gümrükleme izinlerine sahip olması gerekmektedir.

Havayolu Taşımacılığı Nasıl Çalışır?

Havayolu taşımacılığı yapan şirketler uluslararası yasalar kapsamında çalışmaktadır. Konşimento olarak adlandırılan havayolu taşıma sözleşmesi kapsamında lojistik faaliyetler yürütmektedir. Konşimento taşıyıcıya mal üzerinde hiçbir hak tanımamaktadır. Havayolu taşımacılık işletmesi sadece malı taşımakla yükümlüdür.

Teknoloji olanaklarının en büyük destek verdiği Uluslararası lojistik faaliyetleri güven ve hız kazanmış bulunmaktadır. Her geçen gün artan bir hızla devam eden iletişim teknoloji olanakları hem taşıma ve teslimat sürelerini kısaltmakta hem de maliyetleri düşürmektedir. Kıymetli mallar olarak bilinen havayolu konşimentosu kapsamındaki malların transferi güven kazanmaktadır.

Ürüne dair verilen hizmet ve teslimat sürelerini kısaltan konşimentoda awb mallar üzerinde taşıyıcının hakkı bulunmamaktadır. Açık ifadeyle konşimento satış işlemi değildir, malın bir yerden diğer noktaya güvenle taşınması demektir. Teknoloji olanakları sayesinde E-İrsaliye, E- WAB, elektronik havayolu sözleşmesi de yapılabilmektedir.

E-Wab Ne Demek?

Uluslararası havayolu konşimentosu, teknolojinin gelişimi ve ticari faaliyetlerinde elektronik sistem kapsamına girmiş bulunmaktadır. Bu yöntemle düzenlenen konşimento sözleşmesine E-Awb Uluslararası havayolu taşımacılık sözleşmesi denmektedir.

Ercan Gümrükleme sitesi ziyaretçilerine 7/24 hizmete açık olarak çalışmaktadır. Bulunduğunuz yerden E-awb sözleşmenizi yapabilir güvenle mallarınızı teslim edebilirsiniz. Sektörün en iyi ve güven kaynağı işletmeleri arasında bulunan Ercan Gümrükleme, tüm lojistik hizmetler konusunda yardımcı olmaktadır.

Müşteri memnuniyetini ilk koşul kabul eden firma uygun maliyetle yüksek kalite hizmet vermektedir. Malın bulunduğu adresten hedef adrese güvenle ve en hızlı biçimde ulaşması gerekmektedir. Bu hassasiyete uyumlu olarak çalışan Ercan Gümrükleme, profesyonel hizmet vermektedir.

Neden Ercan Gümrükleme?

Havayolu taşımacılığı söz konusu olduğunda ilk akla gelen Ercan Gümrüklemedir. Turgut Ercan tarafından 1980 yılında kurulmuştur. 1993 yılından itibaren ise Ercan Gümrük Müşavirliği LTD. Şti. adıyla ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Son teknoloji olanaklarını eksiksiz kullanması, güvenilir ve hızlı hizmet ilkesiyle yoluna devam etmektedir.

Evrensel yasalar çerçevesinde müşteri memnuniyeti ve güven kazanılması sorumluluğuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Uluslararası ticari faaliyet gösteren Ercan Gümrükleme havayolu konşimentosu konusunda da titizlikle çalışmaktadır. Ofis ortamında olduğu kadar gümrükleme alanlarında da hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Ercan Gümrükleme, ileri teknolojileri geleneksel sistemlerine entegre ederek uzman kadrosuyla çalışmaktadır. İstanbul Gümrük Müşavirliği Derneği üyesi olarak ticari faaliyetlerini sürdüren Ercan Gümrükleme güven vermektedir. Ulusal ve uluslararası gümrük müşavirliği eğitim hizmetleri de sunarak sektörün kalifiye gereksinimlerini karşılamaktadır.

ISO 9001:2015 - ISO 2700:2013 – ISO 3700:2016 belgeli sahibidir. Uluslararası havayolu konşimentosu söz konusu olduğunda ilk olarak Ercan Gümrükleme ile iletişim kurulması gerekmektedir. Hızlı ve güvenilir hizmetin adresi olarak bilinen firma uzman ekibi ve mobilize olanaklarıyla etkin çözüm üretmektedir.

Havayolu Konşimentosu Avantajları

Havayolu konşimentosu olarak bilinen havayolu taşımacılık sözleşmesi güven kaynağıdır. Mal üzerinde taşıyıcıya hiç bir hak vermeyen konşimento, taşıyıcı firmaya güvenli taşınması sorumluluğu yüklemektedir. Havayolu taşımalarında kullanılan konşimento, mal üzerinde güven sağlamaktadır.

Konşimento sözleşmesi, uluslararası taşınması gereken kıymetli malın taşınması konusunda güven duymak istemektedir. Bu noktada Ercan Gümrükleme avantajlarından yararlanılabilmektedir. Profesyonel yaklaşımla hizmet veren firma müşteri memnuniyeti kazanabilmek için büyük özen göstermektedir. Uluslararası çalışma ve hizmet kalitesi belgelerine sahip olarak çalışmaktadır.

Fiziki Konşimento senedi ya da E-konşimento sözleşmesi yaparak güvenle mallarınızı teslim edebilirsiniz. Sözleşme uyarınca mallarınız tam zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmektedir. Bütün dünya üzerinde kullanılan uluslararası havayolu konşimentosu taşıyıcı ve taşıtıcı arasında yasal güvencedir.

İletişim Formu
Tüm soru, görüş ve önerileriniz için biz buradayız. Hemen bize ulaşmak için formu doldurup gönder butonuna tıklayın.